Vakcinace psů a štěňat

Vakcinace dospělých psů:

Zákonem povinné očkování je vakcinace proti vzteklině. Dle typu vakcíny se revakcinuje každoročně nebo jednou za tři roky. Pokud je v plánu se zvířetem cestovat, pak je nutné zjistit si konkrétní podmínky v dané zemi.

Dále je možnost psa naočkovat proti psince, infekční hepatitidě, parainfluenze, leptospiróze. Tyto nemoci lze naočkovat v jedné dávce se vzteklinou, revakcinace je každoroční. Psy lze naočkovat také proti psincovému kašli, lymské borelióze, tetanu, kožním plísním a herpesviróze psů. Zda je pro vás vhodné psa očkovat proti těmto nemocem se poraďte s veterinárním lékařem.

Vakcinace štěňat:

Štěňata očkujeme od 8 týdnu života. Revakcinace následuje za 3-4 týdny. Třetí a poslední očkování následuje po dosažení věku 3 měsíců. Takto naočkované štěně je chráněno proti psince, infekční hepatitidě, parainfluenze, leptospiróze a vzteklině. Vzteklinu lze očkovat zvlášť a to po dosažení věku 3 měsíců, dříve nemá smysl.

Majitel má povinnost naočkovat psa proti vzteklině do šesti měsíců života psa. Revakcinace výše uvedených vakcinací je každoroční, u vztekliny možnost po třech letech, dle typu vakcíny.

VAKCINACE Cena
Biocan Puppy 350 Kč
Biocan DHPPi – L 540 Kč
NOBIVAC DHPPI – L 540 Kč
BIOCAN DHPPI – LR 650 Kč
Biocan B 750 Kč
Merilym Lyme 750 Kč
BIOCAN R 250 Kč
RABISIN 250 Kč
NOBIVAC RABIES 360 Kč